Rustikálny štýl

.

12 máj · Jana Makuková · No Comments

Túžite po svadbe v rustikálnom štýle? Prinášame vám pár inšpirácií 

Rustikálny štýl svadby je úzko spätý s prírodou. Síce nemusíte mať svadbu priamo v stodole alebo na farme, aby ste sa cítili ako na vidieku. Poradíme vám pár nápadov ako naplniť váš svadobný deň rustikálnou atmosférou.

Svadobné šaty v rustikálnom štýle by určite mali obsahovať čipku. Nič nepokazíte, ak si vyberiete s čipkovými ramienkami ktoré nielen vyzerajú krásne ale poskytnú vám aj pohodlie pri tanečnej zábave.

Svadobný účes: rozpustné, vlnité vlasy alebo napoly zapletené – napoly vypnuté vlasy.

Rustikálne svadobné kytice sú zámerne nedokonalé, pôsobia ako by boli kvety nazbierané priamo v záhrade. Odporúčame lúčne kvety. Napríklad kombinácia žiarivo žltej slnečnice v kontraste s levanduľou. Samozrejme aj s gypsomilkou nič nepokazíte.
Svadobnú uličku pri svadobnom  obrade ozdobte mašľami z vrecoviny, čipkou a gypsomilkou. Ak sa váš svadobný obrad koná v interiéry, prineste si do vnútra kúsok prírody. 
Svadobné auto voľte výberom Vintage dodávky alebo veterán.
Menovky pre svadobných hostí môžete naaranžovať do borovicových šišiek.
Svadobná hostina v rustikálnom štýle. Drevenou tabuľkou nasmerujte svojich hostí k miestu konania svadobnej hostiny. Miesto konania svadby ozdobte z prírodných materiálov (mach, brečtan, lúčne kvety). Namiesto tradičných váz, použite kvetináče, sklenené alebo cínové nádoby do ktorých umiestnite kvetinové aranžmány. Strop nad tanečným parketom vyzdobte papierovými alebo látkovými girlandami a svetielkami, ktoré priestor nielen rozžiaria ale aj zjemnia a navodia romantickú atmosféru.
Svadobná tabuľa obsahuje väčšinou biely porcelán, sklenené poháre a strieborný príbor. Farbám dominujú prírodné zemité odtiene na obrusoch, obrúskoch či dekoráciách, ktoré dotvárajú celkový rustikálny vzhľad. Zemité odtiene výborne dopĺňajú biele kvietky a sviečky. Stoličky môžete ozdobiť dekoráciami v kombinácii čipky a jutoviny. Zo zaváraninových pohárov môžete vyrobiť štýlové lampáše na sviečky a rozžiariť nimi každý stôl.

Jana Makuková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

© www.wday.sk